Konečně jsem se po delší době dostala ke své oblíbené české autorce Radce Třeštíkové. Její knihy se snažím číst v pořadí, v jakém vycházejí a jelikož jsem nějaký ten pátek na její knihu nesáhla od naposledy přečtených Bábovek, už se mi nastřádaly k přečtení tři knihy (Osm, Veselí, Foukneš do pěny). O knize Osm bych vám ráda trochu pověděla.

Míša, mladá dívka, je nalezena postřelená v Ďáblickém háji. Zůstává v bezvědomí a mezitím se rozbíhá pátrání, kdo ji toto zranění způsobil a hlavně proč. Pokusil se o to její snoubenec Honza, nejlepší kamarádka Alice nebo snad někdo z rodiny, kde hlídala dvě děti?

Detektivní zápletka v knize od Radky Třeštíkové? To jsem si nemohla nechat ujít! Autorka píše svým osobitým stylem, a ten mi prostě sedí. Opět mě o tom přesvědčila i kniha Osm, která čekala pár let na přečtení. Autorka knihu rozdělila na několik částí – začátek se překvapivě věnuje skoro konci, kde se dozvíme, co se stalo, a poté až zpětně se vracíme na začátek, abychom se dozvěděli, jak k tomu došlo. Setkáme se zde se zajímavými postavami, které působí reálně, pomalu odhalujeme jejich touhy a přání, jednotlivé osobní příběhy se proplétají, až zjistíme, že prakticky každý měl motiv Míšu zabít. Zápletka je dobře promyšlená i vystavěná, přesně tak, aby udržela vaši pozornost a vy jste se chtěli dozvědět konečné rozuzlení. Úplný závěr je snad jediné, co mě malinko zklamalo, konec byl spíše otevřený, i když o důležité odpovědi jste ochuzeni nebyli. Dozvíte se tedy, kdo, proč a jak, ale jestli s tímto nakonec budete spokojeni, je jen na vás.

Četli jste některou knihu od Radky Třeštíkové? A jak se vám případně líbila?

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je oddělovník.jpg.

autor: Radka Třeštíková

nakladatelství: Motto

rok vydání: 2017

počet stran: 384

ANOTACE