Na pokraji sil jsem četla pouze v e-booku a udělala jsem dobře. Původně jsem měla v plánu si knížku pořídit i v papírové podobě, ale nakonec jsem naštěstí sáhla jen po elektronickém formátu.

Morganin život se obrátí ve zlomku vteřiny, když jí na nástupišti předá dítě do náruče žena, která vzápětí skočí pod vlak. Co vedlo mladou ženu k tak razantnímu kroku?

Děj je vyprávěn z pohledu dvou žen – Morgan, která se ocitá v nové životní situaci s dítětem, po kterém sice dlouho toužila, ale rozhodně ne způsobem, jakým k němu přišla, a Nicole – matky onoho dítěte, která je na konci svých sil a její život se krátí. Ke způsobu vyprávění nemám žádnou výtku – autorka vše podala ve velmi čtivé formě bez zbytečné omáčky. Na druhou stranu byl děj bohužel velmi průhledný už od začátku. Ostříleného čtenáře tohoto žánru velmi brzy trkne, kdo za tím vším má prsty, ale zaslepený hrdina neodhalí až do závěru nic. Zápletka byla velmi povrchní, stejně tak snaha o vykreslení postav. V průběhu čtení vás žádná situace nepřekvapí, vše spěje k očekávanému konci. Závěr byl pro mě velkým zklamáním, záporná postava jednala bez jakéhokoliv uvěřitelného motivu a tím se celý příběh stal dle mého zbytečným. Knihu tedy hodnotím průměrně s oběma očima přivřenýma. Na konci mě autorka svým přiznáním šokovala – tuto knihu prý psala dlouhých 6 let. V tom případě ji lituji, protože se jedná o velmi slabý thriller, který nadchne snad jen čtenáře zaměřené na jiné žánry.

Který thriller vás v poslední době zklamal?

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je oddělovník.jpg.

autor: Samantha M. Bailey

překlad: Jaroslava Hromadová

originální název: Woman on the edge (2019)

nakladatelství: Ikar

rok vydání: 2020

počet stran: 240

ANOTACE