Kniha Město duchů, jež je primárně určena mladším čtenářům, mě zaujala svým duchařským tématem, které v poslední době ráda vyhledávám. Autorku a její tvorbu neznám, fantasy příběhy vůbec nečtu, ale u této knihy mě zaujala anotace a řekla jsem si, proč ne. Nakonec jsem byla mile překvapená.

Hlavní hrdinkou a zároveň i vypravěčkou je Cassidy Blakeová, dívka, která dokáže odhrnout Závoj, jenž odděluje živé od mrtvých, a vstoupit do světa duchů. Nikoho pak asi nepřekvapí, že její nejlepší kamarád Jakob je duch. Rodiče Cassidy se živí psaním knih o paranormálních jevech a rozhodnou se, že natočí televizní pořad o nejstrašidelnějších místech světa a jako první zastávku si vyberou skotský Edinburgh. Edinburgh je plný neklidných duchů a Cassidy brzy pochopí, že nepůjde o žádnou dobrodružnou výpravu. To jí potvrdí i Lara, kterou zde potká a která má stejný dar jako ona – a rozhodně se má od ní ještě co učit. Není čas na zahálku a je třeba se pustit do boje se zlými duchy!

Na začátek musím říct, že se jednalo o velmi sympatické čtení určené opravdu spíše pro mladší čtenáře (na zadní straně obálky je uvedeno věkové minimum 10+), což mohu potvrdit. Děj i zápletka jsou vcelku jednoduché, ale autorka je zabalila do hávu tajemna, které máte potřebu rozkrýt, a udrží vás v napětí po celou dobu čtení, které vás ani na okamžik nebude nudit. Kniha je rozdělena na pět částí, ve kterých vás nemine honba za duchy, přízraky a zbloudilými dušemi, přičemž budete chtít stejně jako hlavní hrdinka odhalit hlavní podstatu Závoje. Jelikož se jedná o sérii, nedostanete odpovědi na všechny vaše otázky, ale dozvíte se vše důležité. Líbilo se mi i zasazení příběhu do skotského Edinburghu, který autorka zvolila velmi dobře. Město samo o sobě působí tajuplně a dýchá na vás jeho historie. Závěrem vám mohu zaručit, že si příběh užijete od začátku až do konce, ale rovněž to, že se nebudete ani příliš bát. Příběh však oplývá jinými kvalitami, které stojí za to objevit! Těším se, až se pustím do pokračování s názvem Tunel kostí, které už čeká na přečtení.

Milujete duchařské příběhy nebo se jim spíše vyhýbáte?

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je oddělovník.jpg.

autor: Victoria Schwab

překlad: Elizabet Kovačeva

originální název: City of Ghosts (2018)

nakladatelství: Slovart

edice: Booklab

rok vydání: 2020

počet stran: 296

ANOTACE