V období Vánoc jsem si chtěla přečíst nějakou vánoční knihu. S kamarádkou jsme se domluvily na této a domluvily si zároveň i společné čtení. Jak mé hodnocení dopadlo?

Kate si už dlouho nemůže najít vážnou známost a tak ji kamarádka Laura přiměje přihlásit se na seznamku a využít speciální předvánoční akci – dvanáct schůzek naslepo s různými muži v různých prostředích. Což o to, že to bylo dražší než wellness víkend, občas je potřeba udělat nějaký odvážný krok.

Achjo. A přitom ten námět vypadal tak slibně. Když si totiž přečtete anotaci, hned si představíte dvanáct vtipných vánočních schůzek naslepo s různými muži, ale anotace tak trochu bohužel klame. Nejen, že kniha je plná romantického klišé (se kterým jsem tak nějak počítala), ale již od prvních stránek vám dojde, jak příběh nakonec dopadne. Celý koncept knihy tak ztrácí smysl, vánoční schůzky podle toho také i vypadají. Na druhou stranu ony vánoční schůzky byly nakonec na knize to nejlepší. Příběh je zaplněn mnoha Kateinými myšlenkami, které jsou zbytečné a fungují spíše jen jako výplň – před každou schůzkou detailně popisovat, co si Kate obléká na sebe, to je opravdu zbytečné. Její myšlenkové pochody vás budou provázet celý vánoční příběh a v některých situacích vám zůstane rozum stát. Navození vánoční atmosféry celkem funguje, vesnice je zasypaná sněhem, peče se cukroví, zdobí stromek, ale pro mě to bylo málo. Neztotožnila jsem se ani s žádnou postavou a hlavní mužská postava mi byla velmi nesympatická. Čekala jsem vtipnou knihu z vánočního prostředí a dostala jsem tak akorát romantickou nudu s vánoční atmosférou.

Kolik vánočních knížek jste v období Vánoc přečetli?

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je oddělovník.jpg.

autor: Jenny Bayliss

překlad: Dana Chodilová

originální název: The Twelve Date of Christmas (2020)

nakladatelství: Baronet

rok vydání: 2020

počet stran: 376

ANOTACE