Děkuji Knihy Dobrovský za příležitost si knížku přečíst ještě před vydáním!

Skryté obrázky se sice tváří jako horor, ale o horor v pravém slova smyslu se nejedná. Což není vůbec na škodu! Jedná se spíše o duchařský thriller, jehož příběh v sobě skrývá pár hororových prvků. Hlavním tahounem celé knihy jsou velmi povedené a lehce strašidelné obrázky.

Jednadvacetiletá Mallory Quinnová má za sebou ošklivé období. Nálepky bývalé feťačky se jen tak nezbaví, přesto může být na sebe hrdá – již 18 měsíců je čistá. Aby se osamostatnila a posunula se v životě dále, doporučí jí její mentor práci u Teda a Caroline Maxwellových, kde by se starala o jejich pětiletého synka Teddyho. I přes její minulost, která je všem zúčastněným známá, se po úvodním pohovoru stane Teddyho chůvou. Teddy si velmi rád kreslí. Jeho kresby jsou typické pro jeho věk, až jednoho dne nakreslí muže, který táhne mrtvou ženu. Jeho obrázky nabývají realističtějších a zlověstnějších rozměrů a Mallory si uvědomí, že je nemohlo nakreslit pětileté dítě. Dojde jí, že vše možná souvisí s nevyřešenou vraždou a rozhodne se této záhadě přijít na kloub.

Po záhadném prologu, který vám bude chvíli vrtat hlavou, se ponoříte do čtivého příběhu vyprávěného očima Mallory. Děj plyne téměř poklidně, jen jej občas naruší Teddyho obrázky, které jsou čím dál tím více zlověstnější. Celý děj je jimi protkán a knihu tím ozvláštňují. Obrázky v sobě ukrývají příběh, který nevěstí nic dobrého. Atmosféra pomalu houstne a napětí se stupňuje. Jste svědky téměř detektivního pátrání, při němž budete spolu s Mallory rozkrývat události, které neměly nikdy vyplout na povrch. V závěru děj skvěle graduje a vy nedočkavě otáčíte stránku za stránkou a dozvídáte se jeden překvapivý zvrat za druhým.

Když přijde finále a autorovo velké odhalení, při zpětném ohlédnutí vám dojde, že jeden aspekt zavání velkou nereálností. Nevím, zda má autor děti, ale jako matka šestiletého syna si jednu věc prostě nedokážu vysvětlit. Do větších detailů bych nerada zabíhala, ať náhodou neprozradím něco čtenářům, kteří se na knihu teprve chystají.

Až na tuto „maličkost“ nemám s příběhem sebemenší problém. Pokud rádi rozkrýváte rodinná tajemství, vyhledáváte mysteriózno a lehké mravenčení v zádech, rozhodně se zaměřte na tuto novinku, která vychází již ve středu 1. března 2023.

autor: Jason Rekulak, originální název: Hidden Pictures, nakladatelství: Fobos, rok vydání: 2023, počet stran: 384