Pokud máte rádi horory, jistě vám neunikla spisovatelka Jennifer McMahon, jejíž knihy u nás vydává Dobrovský s.r.o. pod značkou Fobos. Pozvaní jsou již třetí vydanou knihou této autorky, kterou jsem měla možnost si přečíst. Obstála i tato kniha?

Manželé Nate a Helen se rozhodnou zahodit své dosavadní životy odstěhují se z velkého města na venkov, kde by chtěli začít od úplného začátku. Chtějí si vybudovat svůj dům od základů vlastní prací a pílí. Bohužel místní si je zde nepřejí, a tak se stane pár záhadných událostí, které je dovedou ke zjištění, že pozemek, na němž staví, je spojen s temnou minulostí a že legenda o místním duchovi může mít reálný základ…

Po výborných Zimních lidech a neméně skvělému Vermontskému psychu jsem se s chutí pustila do autorčiny novinky Pozvaní, která mě trošku odrazovala počtem stran, ale na druhou stranu jsem doufala v dlouhý a nekonečně skvělý mysteriózní příběh.

Autorka uvede čtenáře do děje mrazivým prologem, který má jediný úkol – nalákat vás na další stránky. To se jí povedlo na výbornou!

Autorčinou předností jsou postavy, které umí výborně vykreslit. Doslova vám s každou další stránkou ožívají před očima a vy si je můžete představit jako reálné osoby. Helen, která je jednou z vypravěček, vám bude velmi sympatická a budete s ní pokaždé za jedno. Její rozhodnutí budou vaše rozhodnutí a vcelku snadno se s ní ztotožníte. Druhou vypravěčkou je dvanáctiletá Olive, která na vás bude zpočátku působit namyšleně a budete ji považovat za outsidera. Zdání však většinou klame a byla jsem velmi ráda, jak autorka děj dále rozvinula, a to hlavně mezi těmito dvěma postavami.

Pokud budete očekávat od knihy duchařský horor, můžete být malinko zklamaní. V tomto případě se jedná spíše o mysteriózní román s prvky hororu, ale mohu říct, že výborný. Při čtení prvních sto stran můžete mít pocit, že děj stagnuje, že se zde nic významného neděje, ale velmi brzy se vše otočí a budete hltat stránku za stránkou až do napínavého závěru, který vám nedovolí knihu ani na okamžik odložit.

Při čtení této knihy ucítíte lehké mrazení, a to zejména při duchařských scénkách, které jsou velmi dobře napsané. Číst knihu v noci, tak mám v jednom momentě velký problém. Ráda se však bojím, takže podobné knihy vyhledávám.

Pokud se řadíte mezi fanoušky této autorky, neměla by vám ani tato kniha v žádném případě uniknout, byla by to velká škoda.

Za poskytnutí recenzního výtisku mnohokrát děkuji e-shopu Knihy Dobrovský, jenž knihu Pozvaní vydal pod značkou Fobos. Pokud vás kniha zaujala, zakoupit si ji můžete přímo zde.

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je oddělovník.jpg.

autor: Jennifer McMahon

překlad: Martina Lustigová

originální název: The Invited (2019)

nakladatelství: Dobrovský s.r.o.

edice: Fobos

rok vydání: 2020

počet stran: 460

ANOTACE