Po delší době mám pro vás recenzi na jednu pěknou dětskou knížku. Jak jsme si ji se synem užili?

Představte si, že se tento malý myšák bál úplně všeho – nových věcí, nových myšek ve školce, sněhu i ohně, a tak svět pozoroval jen přes okno. Tím, že byl tak moc bojácný, si vysloužil přezdívku Plašmyška. Ze všech stran poslouchal, že by měl najít odvahu. A tak se jednou rozhodl, že tu odvahu přece jenom najde. Zabalil si malý raneček, hodil si ho na záda a vyrazil sbírat odvahu.

Na své dobrodružné cestě za odvahou se setkal s mnoha zvířátky – se škodolibými krysami, s osamělým syslem, s hladovou veverkou, s ustrašenými zajíci, s kachním hnízdem a nakonec ho jeho putování dovedlo až k lidem.

Tato malá, útlá a v sympatickém formátu vhodném pro děti vyvedená knížka potěší všechny malé děti, nejlépe však od věku tří let. Pokud se svými ratolestmi chcete prožít nejedno dobrodružství, aneb jak se Plašmyška vydal do světa hledat odvahu, tato knížka bude tou pravou.

U dětské knížky bych neměla opomenout zmínit ani krásné ilustrace, o které se tentokrát postarala ilustrátorka Zdeňka Študlarová, jejíž malby dokreslují pohádkový příběh uvnitř knihy a potěší oko nejednoho malého čtenáře.

Jednotlivé krátké příběhy jsou rozdělené na kapitolky a v každé z nich se myšák Plašmyška setká s jiným zvířátkem. Některá zvířátka budou zlomyslná, posměvačná, jiná nápomocná a vděčná. Setkání s nebezpečnou lasičkou dovede Plašmyšku až k lidem. Jak tento příběh dopadne? Najde Plašmyška onu hledanou odvahu?

Pokud hledáte vhodnou knížku pro vaše bojácné (ale i nebojácné) děti, rozhodně se poohlédněte po Plašmyšce, která svým kratším příběhem dokáže upoutat dětskou pozornost, a jak je to u dětských knih zvykem, přivede je k malému ponaučení, a to nevtíravou a příjemnou formou.

Za poskytnutí recenzního výtisku mnohokrát děkuji Markétě Havlové z nakladatelství Grada. Pokud vás kniha zaujala, zakoupit si ji můžete přímo zde.

autor: Kateřina Kubalová

ilustrace: Zdeňka Študlarová

nakladatelství: Grada

značka: Bambook

rok vydání: 2020

počet stran: 56

ANOTACE