Tuto knihu jsem získala v rámci spolupráce s Knihy Dobrovský a jejího přečtení vůbec nelituji. Naopak.

Manželský život Jade a Cama je spokojený a šťastný. Jejich dvě děti jim dělají radost. Provozují několik úspěšných restaurací a Cam je označován jako Steakový král Atlanty. To vše až do dnešního odpoledne. Maskovaný únosce totiž nažene Jade s dětmi do jejich vlastního domu, a přitom je ohrožuje pistolí. Cam na tom není o mnoho lépe. Do základů shořela jeho nejlepší restaurace a vzápětí se dozví, že musí sehnat třičtvrtě milionu dolarů jako výkupné, jinak jeho nejbližší zemřou. Výkupné musí být předáno přesně v sedm hodin večer. Podaří se mu peníze sehnat včas?

Příběhem vás provází tři vypravěči – Jade, Cam a únosce, přičemž všichni ke čtenáři promlouvají v první osobě.

Po krátkém úvodu vstupuje na scénu maskovaný únosce a začíná se odehrávat napínavé drama. I když se jednalo o docela ohrané téma únosu, které bylo zpracované už xkrát v mnoha knihách i filmech, překvapila mě čtivost příběhu. Jade budete od první chvíle fandit, i když na vás může působit dojmem nafrněné zbohatlé paničky. Ke svým dětem se však bude chovat velmi ochranářsky, což zvýší vaše sympatie. Peníze pro ni nejsou totiž to nejcennější. Nejvíce si oblíbíte její devítiletou dceru Beatrix, ale i šestiletého Baxtera, jenž se chová jako typicky šestileté dítě. Jade i děti zažijí horké chvilky, stejně tak únosce. Lépe na tom nebude ani Cam, který postupně čtenářům odhaluje, že se topí v dluzích.

Děj se odehraje prakticky během jednoho odpoledne a úderem sedmé hodiny večerní má vše skončit, a to jak pro únosce, tak pro rukojmí.

Příběh se velmi rychle posouvá kupředu a často dochází k velmi napjatým situacím. V poslední třetině napětí vrcholí a děj parádně graduje. Zápletka byla velmi promyšlená a skvěle zpracovaná.  Nebude vám ani vadit, když vám motiv únosce docvakne ještě o chlup dříve, než vám ho prozradí autorka. Samotný závěr, jakým se příběh uzavře, však nebudete čekat ani náhodou.

Jednalo se o mé první setkání s autorkou a určitě nebylo poslední. Doporučuji všem čtenářům, kteří mají rádi napětí a slabost pro rodinná dramata.

Za poskytnutí recenzního výtisku mnohokrát děkuji Knihy Dobrovský. Knihu si můžete zakoupit zde, a to i v elektronické podobě.

autor: Kimberly Belle, originální název: My Darling Husband, nakladatelství: Vendeta, rok vydání: 2023, počet stran: 304