Taky jste se stejně jako já nemohli dočkat nového případu Kate Marshallové v podání Roberta Bryndzy? A taky je vám líto, že už ho máte přečtený? Tak jste tady správně!

Kate Marshallová, bývalá policejní vyšetřovatelka, nyní vysokoškolská profesorka, spolu se svým asistentem Tristanem Harperem čelí i tentokrát zapeklitému případu. Kate při potápění se synem objeví tělo mladíka, který byl vynikajícím plavcem. Jeho smrt je brzy označena jako tragická nehoda, ač spousta věcí nesedí a Kate má své pochybnosti. Na pomoc si přizve svého asistenta Tristana, který své kvality ukázal při řešení předchozího případu, s nímž odhalí, že okolo nádrže Shadow Sands se dějí podivné věci a v jejím okolí zmizelo až podezřele mnoho lidí. Je náhoda, že lidé se ztratí vždy, když kolem nádrže padne hustá mlha?

Větší část pozemků okolo nádrže patří vlivné aristokratické rodině, která si objekt pečlivě střeží. Je možné, že něco skrývá? Kate se spolu s Tristanem pustí do vyšetřování, při kterém jim budou házeny klacky pod nohy, a to od těch, od kterých by to nejméně čekali.

Přiznám se, že jsem si novou hlavní hrdinku a s ní i celou sérii velmi oblíbila a jsem ráda, že ani Mlha nad Shadow Sands mě nezklamala. Právě naopak!

Vedle poutavého příběhu okolo smrti mladíka a nádrže Shadow Sands, který vás ihned vtáhne, se autor tentokrát zaměřil i na osobní životy hlavních protagonistů, a to nejen Kate, ale především Tristana, o němž se dozvíme trochu více. Věřím, že v dalších dílech autor rozvine jejich příběhy zase o něco hlouběji.

Autor vás vtáhne do děje od první stránky. Budete chtít vědět, co zlého se skrývá v blízkosti nádrže Shadow Sands, a i když se vám bude zdát zápletka v závěru trochu průhledná tím, jak se policie bude distancovat od vyšetřování a pravděpodobného vlivu bohaté rodiny, která vlastní většinu pozemků a budov okolo nádrže, nic to nemění na čtivosti a celkovém stylu psaní autora, díky němuž si získal přízeň svých čtenářů.

Škoda jen, že knížka byla celkem krátká, dala bych si klidně o sto či dvě stě stran více. Potěšil mě závěr a poslední věta, díky které se už nemůžu dočkat dalších dílů a jsem ráda, že se Kate s Tristanem k tomuto rozhodnutí dopracovala.

Pro fanoušky Roberta Bryndzy se v tomto případě jedná o nutnost, a pokud jste autora ještě neobjevili a tato kniha je vaším prvním setkáním s ním, nebojte se, autor vám shrne události z prvního dílu, díky kterým se nebudete ztrácet. Přesto doporučuji, abyste začali číst od prvního dílu – Kanibal z Nine Elms – který stojí rozhodně za to.

Na závěr bych ráda ještě vyzdvihla úžasné obálky, na které je doslova radost se dívat. Budou pýchou vaší knihovny.

Za poskytnutí recenzního výtisku mnohokrát děkuji Markétě Havlové z nakladatelství Grada. Pokud vás kniha zaujala, zakoupit si ji můžete zde, a to i v elektronické podobě.

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je oddělovník.jpg.

autor: Robert Bryndza

překlad: Kateřina Elisová

originální název: Shadow Sands (2020)

nakladatelství: Grada

značka: Cosmopolis

rok vydání: 2020

počet stran: 384

ANOTACE