S malou Adélkou jste se seznámili již v předešlém příběhu s názvem Liška Šiška u doktora, v němž se malí čtenáři dozvěděli, co se děje v ordinaci paní doktorky poté, co odešli malí pacienti a jejich maminky a tatínkové domů. Jak už možná napoví název Liška Šiška ve školce, tentokrát se pohádkový příběh bude odehrávat ve školce, a to v době, kdy už v ní nikdo není. Adélka tentokrát zapomene lišku Šišku ve školce a opět zde ožívají hračky a prožívají nejeden dobrodružný příběh.

Zvládne tentokrát liška Šiška pobyt ve školce bez Adélky? Bude mít co jíst a nebude jí tam smutno? A co vlastně dělají hračky ve školce, když jsou kluci a holky doma? To a ještě více se dozvíte v nové knížce autorky Ivy Geckové.

Opět se setkáte s nádhernými ilustracemi Báry Buchalové, které jste mohli objevit již v předchozí knížce. Bez nich si už nedokážu příběhy o lišce Šišce a její holčičce Adélce ani představit. I tentokrát je knížka celobarevná s kresbami přes celé stránky s vhodně umístěným textem.

Tato nádherná knížka s vtipným a dobrodružným příběhem, jaký jen mohou prožít hračky, je určená pro děti od čtyř let. Přesto musíte počítat s tím, že děti neudrží pozornost po celou dobu četby, jelikož textu je více. Autorka jej však chytře rozdělila na kapitoly, takže se můžete ke knížce kdykoliv vrátit.

Liška Šiška bude v centru dění – chystá se velká oslava pro ledního medvěda, která zahrnuje velké přípravy. Pečení dortu, jeho zdobení, nafouknutí balónků, vystřihování květinek – vše si žádá pečlivou přípravu. A co budou hračky dělat, když není k nalezení oslavenec? Poradí si v každé situaci a prožijí nejedno dobrodružství, u něhož nesmí v žádném případě chybět oblíbená liška Šiška!

Děti si tuto knížku doslova oblíbí. Se synem ji čteme skoro denně, ke čtenému vždy něco poznamená nebo se doptá a je to moc fajn. Budeme se těšit na další dobrodružství, které lišku Šišku a její holčičku Adélku potká.

Knížku opět hodnotím kladně, a to po všech stránkách. Děti se u ní nudit nebudou, to vám zaručuji.

Za poskytnutí recenzního výtisku mnohokrát děkuji Markétě Havlové z nakladatelství Grada. Pokud vás kniha zaujala, zakoupit si ji můžete přímo zde.

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je oddělovník.jpg.

autor: Iva Gecková

ilustrace: Bára Buchalová

nakladatelství: Grada

značka: Bambook

rok vydání: 2020

počet stran: 72

ANOTACE