Lucie a Nicole jsou sestry, které spolu před deseti lety založily blog A Cup of Style, a rozhodly se o svých začátcích s blogováním napsat knihu. 

Kniha vás seznámí s odlišnými pohledy obou sester na počáteční spolupráci na blogování, neboť se nemohly shodnout nejen na typech článků, ale i na frekvenci jejich publikování, ale především můžete nahlédnout, co předcházelo společnému blogování a kdy (a od které ze sester) vlastně přišel první impuls k tomu, aby blogovaly společně. 

Kapitoly jsou psány z pohledu obou sester. V nich se svěřují s prvními začátky, které bývají těžké, s prvními úspěchy, ale také i neúspěchy, jenž se ani sestrám Ehrenbergerovým nevyhnuly. Přesto se nenechaly odradit (i když nejednou k tomu mnoho nechybělo) a snažily se poučit ze svých chyb a příště danou věc či nápad udělat ještě jednou a lépe. 

Tato kniha ukazuje na silné sesterské pouto, které se společným blogováním ještě více prohloubilo. Obě srší nápady, které se snaží zužitkovat. Určitě znáte jejich první vydanou tištěnou knihu Móda, krása a životní styl, která vyšla v roce 2015 a dále také oblíbené motivační diáře, s nimiž vás Lucie a Nicole provádějí po celý rok už od roku 2017, kdy spatřil světlo světa první z nich.  

Přiznám se, že jsem Lucii a Nicole a jejich blog A Cup of Style neznala a nikdy nesledovala. Móda a šminky šly vždycky tak nějak mimo mě, ne že bych se ráda hezky neoblékala či nenamalovala, ale neměla jsem potřebu o tom sledovat blogy. Tu nemám ani dnes. Takže knihu jsem brala jako příležitost Lucku a Nicole více poznat, zjistit, co je vedlo k tomu založit blog, jak se vyrovnávaly s úspěchy a pády, protože jsem je poznala až s prvním motivačním diářem, který mi byl před nějakým rokem zaslán k recenzi, takže jsem pátrala, kdo vlastně tyhle sestry jsou.

Jedná se o lehce humornou a oddechovou knihu, kterou přečtete na jedno posezení. Dozvíte se v ní nejen o začátcích blogu A Cup of Style, ale také o cestování, které sestry milují a z toho plynoucí čerpání zkušeností, které jím nabyly. Knížka je to malá, útlá, vhodná akorát do kabelky na zpříjemnění dlouhých chvil. 

V knize najdete zajímavé ilustrace výtvarnice Barbory Svrčinové, které dokreslují různé životní situace obou sester.

Knihu doporučuji nejen fanynkám blogu A Cup of Style, kteří se nejspíš nic nového ani nedozví, pokud sestry sledují pravidelně od jejich počátků, ale také ostatním čtenářkám, které třeba začínají s blogováním a rády by načerpaly informace od zkušenějších.

Za poskytnutí recenzního výtisku mnohokrát děkuji Janě Kaizrové z nakladatelství Slovart. Pokud vás kniha zaujala, zakoupit si ji můžete přímo zde.

* * *

autor: Lucie a Nicole Ehrenbergerovy

nakladatelství: Slovart

edice: #BOOKLAB

rok vydání: 2020

počet stran: 140

ANOTACE