Od autora jsem četla obě u nás dříve vydané knihy, tedy Útočiště a Obra z mlhy. Útočiště bylo vynikající, Obr z mlhy o chlup méně, ale i tak jsem se nemohla dočkat autorovy nové knihy.

Julien Perrault přijíždí do Smrthory, děsivými legendami opředené vesničky, která leží u Hory mrtvých, z níž v dávné minulosti shazovali čarodějnice, aby se zde stal novým policejním náčelníkem. Překvapí ho moderní městečko s dobře zařízenou policejní stanicí. Julien se trochu obává, že zde bude minimum práce – v Smrthoře se žádná kriminalita totiž nevyskytuje. Smrthoru dotuje místní starosta, který Juliena požádá, aby vypátral vraha jeho dcery, která zemřela před lety za podivných okolností. Záhy začne docházet k nevysvětlitelným úmrtím místních obyvatel a Julien se spolu s kolegy pouští do pátrání, ve kterém se hraje o čas. Stihne Julien zabránit dalšímu úmrtí?

Kniha Krvavé stíny je mrazivým a temným thrillerem se spoustou prolité krve, který vás nenechá vydechnout. Tento čtivý a napínavý příběh (který byl na můj vkus příliš krátký), v němž autor čtenáři již od počátku obratně manipuluje, je opět kvalitním psychologickým thrillerem s názornou ukázkou toho, jak hravě autor dokáže obalamutit čtenářovu mysl. Na konci vás čeká překvapivé až šokující rozuzlení, při kterém vám zůstane rozum stát. Autor je mistrem nečekaných zvratů!

Pokud máte rádi mysteriózní příběhy s temnou atmosférou a nebojíte se krvavých scén, jsou Krvavé stíny tím pravým čtením pro vás. Pro autorovy fanoušky se jedná přímo o povinnost si tuto knihu přečíst.

Za poskytnutí recenzního výtisku mnohokrát děkuji Báře Mikešové z nakladatelství Grada. Pokud Vás kniha zaujala, zakoupit si ji můžete zde, a to i v elektronické podobě.

autor: Jérôme Loubry, originální název: Les sœurs de Montmorts (2021), překlad: Tomáš Havel, nakladatelství: Metafora, rok vydání: 2022, počet stran: 352