Tímto typem článku bych vám ráda přestavila knihy, které se chystám v brzké době číst. Může jít o recenzní výtisky, ale samozřejmě i o mé vlastní knihy, na něž se chystám.

Rituály vody | Eva García Sáenz de Urturi

Tahle kniha byla jasná volba, a to z jednoho prostého důvodu. Ticho ve sněžném městě, které této knize předchází, bylo výborné. Už dlouho jsem nenarazila na tak skvělou detektivku odehrávající se v neokoukaném prostředí a s vynikajícími hrdiny, jako byla tato. Nedávno jsem vydala recenzi, kterou si můžete přečíst zde.

Inspektor Ayala se vrací na scénu za velmi dramatických okolností: kvůli zranění hlavy, které utrpěl během vyšetřování předchozího případu, trpí ztrátou řeči, rodinný život se mu hroutí a do toho jej dostihne vlastní minulost. Vysoko v horách je nalezena mrtvola jeho první milé a vychází najevo, že způsob, jakým byla zavražděna, odpovídá dávnému keltskému rituálu. Stopy vedou k okruhu lidí, kteří se kdysi zúčastnili letního archeologického tábora, a inspektor Ayala byl jedním z nich. Na povrch vyplouvají další dávno zapomenuté temné události a vrah stahuje smyčku…

Kde končí nebe | Petra Lejsková – Langová

Tuto knihu mi poslala po předchozí domluvě samotná autorka, které tímto mockrát děkuji. Ráda dávám šanci českým autorům a jelikož mě zaujala zajímavě znějící anotace, nerozhodovala jsem se příliš dlouho.

Zdravotní sestřička Bára se jednoho dne probouzí v nebi, neschopná vybavit si, jak a proč zemřela. V hlavě má jen chaotické útržky vzpomínek a nejasný pocit, že během svého života udělala něco špatně. Nečekaný návrat na Zem ji šokuje. Čas se posunul zpátky, zbývají necelé dva měsíce k napravení chyb. K hledání pravdy o sobě a svých blízkých. A možná i k cestě za osudovou láskou. Anebo je všechno úplně jinak…?

Přízraky domu Carrowů | Darcy Coates

Duchařské horory mě baví, takže jsem si nemohla nechat ujít ani třetí knihu autorky, která u nás dosud vyšla. Předchozí knihy Duch domu Ashburnů a Tajemství sídla Craven Manor mám již přečtené. První zmíněnou jsem hodnotila plným počtem a druhou jako průměr, ta byla bohužel slabší. I přesto se na autorčinu novinku velmi těším. Mnohé fanoušky této autorky potěší jistě zpráva, že na podzim by měla vyjít čtvrtá kniha s názvem Duchové rodiny Folcroftů.

Remy pracuje jako průvodkyně v Carrow, nejstrašidelnějším domě ve státě. Po jedné z prohlídek jí jeden z účastníků sdělí, že by rád v domě spolu s dalšími nadšenci zorganizoval dvoutýdenní pobyt. Remy souhlasí a doufá, že během něj spatří některé z nadpřirozených jevů, které místo proslavily. Sejde se osmičlenná skupina a zpočátku se zdá, že se naplní jejich očekávání, se kterými do Carrow přijeli. Potom ale začne bouřka, odřízne je od okolního světa a začnou se dít podivné věci. Dveře se samy otvírají. Seance se začnou zvrtávat. Tapetou prosakuje červená tekutina. Náměsíčné médium se v noci potuluje chodbami… Když jeden z hostů za podivných okolností zemře, Remy je donucena uvažovat o možnosti, že duch původního majitele domu, zvrácený sériový vrah, stále bloudí jeho chodbami. Jenže už je příliš pozdě na to snažit se utéct.

Četli jste některou z výše zmíněných knih nebo vás některá zaujala?

Budu se těšit na vaše komentáře.