Před třemi dny jsem dočetla všechny rozečtené knihy, což je u mě celkem nezvyklé, a přemýšlela, do jaké knihy se pustím tentokrát. Zrak mi padl na novinku autorky Kathryn Croft Zatímco jsi spala a směle jsem se do ní pustila.

Tara Loganová miluje svou rodinu nade vše, její zdánlivé štěstí se však jednoho dne rozplyne, a to když se probudí nahá vedle svého souseda, který je brutálně ubodán. Nic si z oné noci nepamatuje, jedno však ví – rozhodně není vrah. S obavou, aby to její rodinu nezničilo, odejde domů a nikomu neřekne ani slovo. Chování její pubertální dcery Rosie se stane nezvladatelným a manžel Noah se jí začne vzdalovat. Je možné, že někdo z jejích blízkých tuší, co se tehdy v noci stalo? Policie jí klade nepříjemné otázky a Tara je rozhodnutí přijít všemu na kloub. Podaří se jí ochránit rodinu?

Tento psychothriller vystavěný na lžích hlavních i vedlejších postav se mi moc líbil. Kniha měla spád a velmi dobře se četla. Autorka vsadila na dialogy – neustálé rozhovory hlavní hrdinky s ostatními postavami posouvaly velmi rychle příběh vpřed. Zpočátku se zdá být vše jasné, ale autorka si příběh velmi dobře promyslela a svého čtenáře tím dokonale zmate. Zvratů, postupného odhalování a odkrývání lží bude pomalu přibývat, až nakonec budete mít jasno. Anebo ne? Konečný zvrat vás překvapí a vše, o čem jste si dosud mysleli, že víte, autorka jedním tahem zbortí. Drobnou výtku mám k dějové lince odehrávající se mezi Tarou a policejním vyšetřovatelem. Přišlo mi to na sílu a obešla bych se bez ní. Moje první kniha od autorky a určitě ne poslední. Doporučuji.

Četli jste už některou knihu od této autorky? Jak se vám případně líbila?

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je oddělovník.jpg.

autor: Kathryn Croft

překlad: Jana Kordíková

originální název: While You Were Sleeping (2016)

nakladatelství: Ikar

rok vydání: 2020

počet stran: 312

ANOTACE