Masivní reklama nalákala i mě. Tuhle knihu jsem si prostě musela pořídit! Než jsem se dostala k jejímu přečtení trvalo sice delší dobu, ale nakonec vůbec nelituji.

Vypravěčkou příběhu je Joanna, matka malého Alfieho, která se z Londýna přestěhovala do malého nenápadného městečka ležícího u moře. Nikoho zde nezná a tak ji napadne, že se přihlásí do čtenářského kroužku, aby se snáze seznámila s místními obyvateli. Na jednom setkání bez rozmyslu vypustí z úst drb, který se náhodou doslechla: prý zde žije pod novou identitou žena, jež v dětství zabila malého chlapce. Obyvatelé začnou okamžitě spekulovat, o koho by se mohlo jednat. Netrvá dlouho a na jednu ženu ukážou prstem…

Začátek byl velmi zdlouhavý a moc mě nebavil. Jednu chvíli jsem přemýšlela, že knížku odložím, protože jsem se nemohla vůbec začíst. Nepomohl ani fakt, že byl děj vyprávěn v první osobě, s čímž nemám problém, spíše naopak a preferuji ho. Joanna působila nesympaticky a lepší to nebylo ani s prostředím, do něhož byl děj zasazen. Už si přesně nepamatuji, ve kterém momentu se ona nuda a zdlouhavost zlomila. Poté jsem však nemohla knihu ani na okamžik odložit. Vtáhla mě a nepustila, a to v tom momentě, kdy už jsem přestala doufat. Nenechte se tedy odradit začátkem, konec a vyústění vám jej vynahradí. V závěru budete velmi překvapení (stejně jako já), autorka si děj i stavbu příběhu velmi dobře promyslela. Můj celkový dojem z knihy musím označit jako pozitivní a určitě zkusím i další autorčinu knihu Kdo o tom ví?

Necháte se často ovlivnit reklamou nebo jste proti ní odolní?

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je oddělovník.jpg.

autor: Lesley Kara

překlad: Naďa Špetláková

originální název: The Rumour (2018)

nakladatelství: Ikar

rok vydání: 2020

počet stran: 288

ANOTACE