I třetí díl navazuje přesně tam, kde skončil druhý. Pokud jste měli mezi druhým a třetím dílem menší pauzu, může vám chvíli trvat, než se zorientujete. Začátek vás totiž opět hodí do víru událostí a akce a nenechá na čtenáři ani nit suchou. 

Pokud nemáte přečtené předchozí díly, rozhodně tuto recenzi dále nečtěte. V této fázi se nelze vyhnout spoilerům.

Emmett spolu s ostatními členy Genesis se touží dostat domů a snad i získat slibovanou odměnu. Své síly spojí s Imago, jejichž město se po útoku Babylonu ocitlo v troskách, což však bylo součástí plánu, neboť Babylon netuší jednu podstatnou věc, a sice že planeta bude brzy zničena. Plán Imago vylákat Babylon na svou planetu a nechat ji zničit spolu s ním, pomalu vychází. Imago zbudovali tajná odpaliště, ale potřebují pomoc Genesis, bez nichž by celou akci nezvládli. Bohužel odpaliště je zničeno a úniková cesta Genesis odříznuta a ti se musí rozdělit a najít nové odpaliště. Cesta k němu bude trnitá. Dokáží přežít a dostat se domů?

Autor se opět zaměřil na vícero postav, takže čtenář nepozoruje příběh pouze očima Emmetta, ale má možnost sledovat i ostatní členy týmu Genesis, jejichž role je rovněž důležitá a mají co čtenáři sdělit. 

Příběh se komplikuje a zamotává, ale jedna věc zůstává stejná – čtenář si zde opět užije spoustu akce a bojů, napínavých scén a zvratů. Tempo příběhu je zběsilé, možná vyjma začátku, kterým si autor připravil půdu pro další děj a zvraty. Opět jsem v knize našla pár slabších pasáží, ale nic, co by mi výrazně zkomplikovalo čtení. 

V tomto díle se také dozvíte některé podstatné informace, které ve vás hlodaly od minulých dílů, a chtěli jste na nezodpovězené otázky dostat svou odpověď. Zde se jich dočkáte, a to zejména co se týče vlastností Nyxie, hmoty, která mě nepřestala fascinovat.

Závěrečná bitva potvrdila, že autor umí napsat akční scény nejen s maximálním napětím, díky němuž čtenář pomalu ani nedýchá a obrací stránku za stránkou, ale rovněž takovým stylem, že i když se scény střídají a bojů je více, pohodlně se v nich orientujete. 

Věřím, že se mnohým čtenářům špatně loučilo s postavami, které si nevyhnutelně oblíbili, ale autorovi se podařilo příběh ukončit důstojně a zřejmě jim ani nevadil fakt, že poslední část knihy nepřinesla žádné zvraty, ale skončila přesně tak, jak měla. Bylo by zajímavé sledovat, jak by příběh dále pokračoval, ale chápu autora, že chtěl příběh ukončit přesně v této části. Jedná se totiž o vesmírné sci-fi, a poté už by tato slovní spojení ztratila svůj smysl. 

Poslední díl se mi líbil asi stejně jako ten první, takže jsem hodnotila výše, než díl druhý. Celkově však mohu říct, že jsem ráda, že jsem si celou sérii konečně přečetla, a především v době, kdy už byly k dispozici všechny tři díly. 

Celou sérii Nyxia doporučuji především milovníkům žánru sci-fi, vesmíru, akčních scén a neohrožených nebojácných hrdinů, kterým nejsou cizí vlastnosti jako obětavost, houževnatost a smysl pro spravedlnost.

Co říkáte na celou sérii? Který díl vám byl nejbližší?

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je oddělovník.jpg.

autor: Scott Reintgen

překlad: Jolana Navrátilová

originální název: Nyxia Uprising (2019)

nakladatelství: King Cool

rok vydání: 2020

počet stran: 368

ANOTACE