Už podruhé se setkáváme s Timothym Blakem, bývalým konzultantem FBI, který má zvláštní stravovací požadavky. Spolu s agentkou FBI Reese Thistleovou jsou tentokrát na stopě sériovému vrahovi …

Pokud jste si již v Mrchožroutovi vytvořili k postavě Timothyho Blakea kladný vztah, určitě jste stejně jako já uvítali pokračování, které nedávno vyšlo. Na nic jsem nečekala, knihu si s radostí koupila a bez zbytečného odkladu se do knihy pustila.

I v této knize se dočkáme zajímavé zápletky (a ne jedné), v jejímž popředí vystupuje hlavní postava Timothy Blake, který pojídá lidské maso, a agentka FBI Reese Thistleová, která s Timothym spolupracuje, ale o jeho zvrhlých choutkách nemá nejmenší tušení. Už od prvního dílu to mezi postavami jiskří, Timothy se snaží od Reese držet dál, ale při společném vyšetřování a pátrání po sériovém vrahovi je to o to těžší. Další problém vyvstává v tom, že jedna z obětí sériového vraha se ocitla u Timothyho v mrazáku. Při snaze nepřilákat k sobě pozornost se dočkáme zajímavých a někdy i vtipných situací, které se brzy změní v noční můru.

Připravte se na sarkasmus a černočerný humor, kterými Timothy oplývá a nevynechá žádnou příležitost k tomu, aby je dal najevo. Vznikne tak plno vtipných a dvojsmyslných situací, které pochopí pouze Timothy a čtenář. Autorovi se podařilo vytvořit (anti)hrdinu, kterého si musíte oblíbit a fandit mu i přes jeho temnou duši. Navenek spořádaný člověk, kterého spojuje podobná minulost s agentkou Thistleovou, za dveřmi jeho pečlivě střeženého domu však naleznete v mrazáku kusy těl, které nesmí nikdo objevit. Je však jen otázkou času, kdy všechno praskne…

Hlavní i vedlejší dějové linky se několikrát promíchají, protnou a na konci na vás autor vyplivne závěr, díky němuž budete potřebovat pokračování, a to nejlépe ihned! Skvěle promyšlená záležitost. A přesto, že pár drobných výtek bych k této knize měla – především co se týče některých explicitních scén, které působily jen na efekt se snahou více čtenářem otřást či ho znechutit – hodnotím plným počtem.

Pro fanoušky Hannibala Lectera či Dextera je tato série nutnost!

Kterou sérii jste si v poslední době oblíbili?

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je oddělovník.jpg.

autor: Jack Heath

překlad: Šárka Kadlecová

originální název: The Hunter (2019)

nakladatelství: Kalibr

počet stran: 328

ANOTACE