Před nedávnem mě opět oslovilo nakladatelství Katto s nabídkou úžasně vypadajících novinek a Kruh je jednou z nich. Jak se mi tento psychothriller líbil, se dozvíte v recenzi níže.

Na první pohled vás jistě (stejně jako mě) zaujme krásná obálka. Chata obklopená lesem se zdá být dokonalým místem k trávení dovolené. Anebo ne?

Když Mel po menším bloudění dorazí do krásné horské chaty uprostřed Grizedaleského lesa, její radost z trávení příjemné dovolené s manželem Lukem a s dětmi Callumem a Tessou vezme brzy za své. Chata je prázdná, opuštěná, krbová kamna vychladlá, všude rozházené oblečení … Mel však na krbu objeví vzkaz: „Šli jsme se projít“, a ihned se uklidní. Ale jen na krátko. Je studený únor, venku již tma a manžel s dětmi se stále nevrací. Mel se rozhodne zkontaktovat horskou službu a nahlásí zmizení rodiny. Dobrovolníci z horské služby však nenajdou žádné stopy a Mel je nucena obrátit se na policii.

Vyšetřování pohřešovaného otce a dvou dětí se ujme detektiv Stevens s kolegyní Locketovou. Brzy začnou na povrch vyplouvat střípky skutečností, které zamotají případ mnohem více. Nakonec není nic takové, jak by se na první pohled mohlo zdát a policie se začíná točit v kruhu…Je z něj cesta ven?

Autorka napsala vynikající psychothriller plný lží a tajemství, která čekají na odhalení!

Už dlouho se mi nestalo, abych knížku přečetla za dva dny. Nahrály tomu i okolnosti, že jsem měla čas na čtení, a jsem za to moc ráda. Již první stránky a autorčin styl psaní mě přesvědčily o tom, že se bude jednat o neodložitelné čtení, a tak se i stalo.

Zpočátku budete s Mel soucítit a velmi snadno se vcítíte do jejích pocitů, když po příjezdu na místo dovolené, která měla sloužit k usmíření a stmelení rodiny, pocítí zmar a prázdnotu. Co se mohlo Lukovi a dětem stát? S Mel budete myslet na nejhorší. Postupně budete odhalovat tajemství, která nikdy neměla vyplout na povrch. S každou další přečtenou stránkou budete zjišťovat, že nic není takové, jaké se na první pohled zdá.

Děj dostane grády v momentě, kdy autorka vystřídá vypravěče a vy začnete pomalu zjišťovat druhou verzi. Jak to tedy opravdu bylo? Kdo lže a kdo je manipulátor? V polovině příběhu byly karty rozdány a děj malinko ztratil jiskru. V závěru však nabral na obrátkách a vydechnout jste si mohli až v úplném závěru. Konec vás nejspíš šokuje, ale autorka jej zvolila podle mého správně.

Je sice pravdou, že některé scény byly trochu přitažené za vlasy, ale nejednalo se o nic závažného, co by výrazně ovlivnilo moje hodnocení.

Já jsem si knihu užila od prvních stránek až do té poslední, a pokud tedy hledáte zajímavý psychothriller s mnoha zvraty a odhaleními, ve kterém se promítne násilí, o kterém se ve společnosti příliš nemluví, směle se pusťte do Kruhu, který fanoušky tohoto žánru rozhodně nezklame.

Za poskytnutí recenzního výtisku mnohokrát děkuji Stanislavě Holomkové z nakladatelství Katto. Pokud vás kniha zaujala, zakoupit si ji můžete přímo zde.

autor: Rona Halsall

překlad: Alena Antošíková

originální název: Love You Gone (2020)

nakladatelství: Computer Media

značka: Katto

počet stran: 320

ANOTACE