Povídky od Agathy Christie nemám vůbec načtené, takže jsem s chutí v období okolo Dušiček sáhla po souboru povídek Poslední seance, která slibovala duchařské příběhy, a velmi si ji užila.


Pro všechny milovníky historek, z nichž na vás sáhne hrůza, děs a strašidelno, vznikl tento soubor dvaceti povídek z pera slavné autorky detektivek a spisovatelky mnoha talentů. Znepokojivé vidiny, přízraky vystupující ze stínů, boží zásahy i okultní dýchánky a muž žijící v těle kočky – buďte si jisti, že po přečtení této kolekce se budete bát zhasnout světlo! Fanoušci Agathy Christie pak jistě ocení zařazení dosud nikdy nevydané Ženy Kénijce.


Většina čtenářů nemá povídky v oblibě – já je jednou za čas ráda vyhledám. Jelikož se nejedná o jeden ucelený příběh, ale o více kratších, je snadné knihu odložit. I proto jsem ji četla celkem dlouho. Nebylo to však tím, že by mě nebavila.

Kniha obsahuje 20 delších či kratších povídek s mysteriózním či detektivním nádechem. V některých se setkáte se známými postavami – s Herculem Poirotem nebo třeba slečnou Marplovou. V závěru najdete i bibliografii.

K nejpovedenější řadím Poslední seanci, Lampu, Pannu z krejčovského salonu, Žena Kénijce, Rádio. Naopak mě nenadchla Cikánka a Volání křídel.

Jako celek však knihu hodnotím velmi kladně. Četla jsem ji v období Dušiček a zvolila jsem dobře. Povídky měly tu správnou tajuplnou atmosféru, která se hodila do pochmurného počasí. Ne všechny byly mysteriózní, ale na kvalitě čtení to rozhodně nic nemění. Očekávejte tedy rozmanité zápletky a často i překvapivá rozuzlení.

Pokud máte v oblibě detektivky Agathy Christie, jistě si s touto knihou přijdete na své.

Máte rádi detektivky Agathy Christie? Vyhledáváte raději povídky nebo romány?

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je oddělovník.jpg.

autor: Agatha Christie

překlad: Hana Petráková, Edda Němcová, Věra Štovíčková-Heroldová, Veronika Volhejnová, Lenka Uhlířová

originální název: The Last Séance: Tales of the Supernatural. A Short Story Collection (2019)

rok vydání: 2020

nakladatelství: Kalibr

počet stran: 392

ANOTACE